
PÁCZELT PÉTER
Paczi az Indigó Műhely egyik alappillére, energiabombája és szuperapája egy személyben. Építészmérnök munkáját cserélte le a műhely kedvéért, amit azóta sem bánt meg, mert nálunk dolgozni jó!
Legalábbis szabad és stresszmentes, nem kell munkaidőn túl dolgozni, és hálásak a megrendelők, amik egyike sem mondható el az építész szakmára.
Paczi nevéhez sok rendkívül népszerű grafikánk köthető, mint a mozdonyok, a Kék túrás grafikák, a balatoni hajók, és még sorolhatnánk. Ezek a grafikák azért népszerűek, mert őszinte indííttatásból készítette őket Paczi. Gyerekkorában barátaival már egyedül járta a Bakonyt, de túra iránti szeretetét bizonyítja, hogy amikor tizenévesen megkapta élete első túrahátizsákját, napokig azzal aludt, ám kérése szerint erről nem beszélhetünk senkinek, ezért maradjon köztünk. Elhivatottságát, és a téma iránti hitelét igazolja továbbá EZ AZ EREDETI, 1995-ÖS TV riport, amelyben barátaival 14 évesen szakért a Kék Túráról, és megosztják tapasztalataikat a nézőkkel. Paczi, a méltán híres tervező már ennyi idősen is adott a megjelenésére, a rózsaszín kabátujjú fess fiatalemberben tisztelhetjük Őt, bár szerény mivolta miatt az arcát rejtegeti a nyilvánosság elől. https://youtu.be/7o6l4dQ5NvU
Ugyanis ilyen fiatalon elhatározta a videón is beszélő 3 jóbarátaival, hogy egyben(!) lenyomja a Kék túrát. Olyan komolyan vették, hogy szponzorokat is szereztek hozzá, majd kolbásszal, szőlőcukorral és sátorral felszerelkezve nekivágtak. 3 hétig bírták, amikor az egyik barátjuk Ádám, akinek elege lett, hogy a többiek reggelente sokáig alszanak, lelépett. Így elindultak a lejtőn, elment a kedvük a befejezéstől, és a maradék pénzt elverték jégkrémre.
Paczi felnőtt fejjel kezdett néptáncolni, és hát a vérében van a tánc, talán van benne egy nyolcad vonó is, hamar a méltán híres Szentendre Néptáncegyüttesben találta magát, ahol sokáig lelkesen táncolt, még a lámpalázát is leküzdve a fellépéseken.
30 évesen kapott egy klasszikus gitárt a barátaitól és a szintén az Indigóban dolgozó feleségétől, Emesétől, érezvén a zenei tálentumot Pacziban, akinek szinte minden rokona hivatásos zenész, sőt az anyukája utcazenélésből nevelte fel Őt és testvérét.
40 éves koráig egyszer sem vette a kezébe, mert közben született 3 gyereke, és jó apa és férj lévén kivette a részét a 3 műszakból, ami ezzel a családi állapottal jár cirka két évtizeden át. Aztán 40 éves korában kapott egy gitártanárt a gitárhoz, és Zeneiskolába iratkozott, nem volt visszaút, utat kellett engednie eleve elrendelt gitáros létének, és azóta már zenei tehetségét igazolva több koncertet is adott, annak ellenére, hogy csak éjszaka, vagy a gyerekei elől a wc-be zárkózva tud gyakorolni.
Paczi az Indigóban a grafika készítésen túl igazi mindenes, jön-megy, vásárlókat fogad, pólókat rendel, nyomtat is, ha Barna, műhelyünk legifjabb, ámde egyik legfontosabb tagja nem bírja a sok megrendelés nyomtatását.
Éljen Paczi!